Kolorowa dzielnica Buenos Aires – La Boca

Dzielnica Buenos Aires, La Boca to jedno z najbardziej znanych miejsc w Argentynie. Rozreklamowana, popularna, przyciągająca nie ze względu na piękne muzea, zabytki czy miejsca zawsze odwiedzane przez turystów. La Boca to kolory i wokół nich tyle tu zamieszania. W tym miejscu swoją siedzibę mają La Boca Juniors, tutaj zaczynał swoją karierę Maradona, a codziennie przewijają się tutaj setki turystów.

W początkach swojego istnienia, mieszkało tu niewiele osób, a był to przede wszystkim port. Z czasem La Boca stała się domem wielu emigrantów z Włoch, czy Hiszpanii. Pracowali w okolicy, mieszkali i żyli nadając temu miejscu niezwykłą atmosferę wielokulturowości i koloru. To ostatnie wzięło się z tego, że sklecane przez nich budynki obijane były blachą, a ta malowana każdą dostępną farbą ze statków. W większości były to resztki, więc dzielnica stała się kolorową mozaiką. Całość nie tworzyła nic nad wyraz pięknego, ale była wystarczająca funkcjonalna do życia. Tyle o historii, a jak wygląda to miejsce dzisiaj?

La Boca, z najpopularniejszą ulicą El Caminito, pełna jest turystów, muzyki i tanga. Wiedzeni kolorami, wpadliśmy w kilka uliczek pełnych drogich restauracyjek, a w każdej oferowana jest muzyka na żywo i pokazy tańca, nie tylko tango. Na każdym kroku turysta jest atakowany przez sprzedawców pamiątek. Panuje tu gwar i tłok, a jednak w kilku mniej zatłoczonych miejscach można zauważyć mieszkańców tej dzielnicy. Patrząc na te kilkanaście twarzy nie byłam pewna czy są one szczęśliwe z życia w tym poniekąd słynnym miejscu. Jakaś para tańczy i zachęca do odpłatnego zrobienia sobie z nimi zdjęć, a znudzony sprzedawca soków tylko raz przy nas zakrzyknął „jugo naranja!”. Nie znaleźliśmy tu nic nadzwyczajnego w sensie fizycznym, panuje tu ogromna komercja, a każdy chce jak najwięcej zedrzeć z turysty, ale siadając gdzieś na uboczu można jeszcze dostrzec pewną magię, coś pozostawionego w tym miejscu przez pierwszych mieszkańców.

Aśka

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Kolorowa dzielnica Buenos Aires – La Boca

  1. Fajny post, miejsce wygląda unikalnie. Zawsze wychodzę z założenia, że te w danym miejscu gdzie się jedzie należy się zgubić, wejść w jak największą ilość małych uliczek i zboczyć z turystycznej trasy, bo dopiero wtedy odkrywa się lokalne życie 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s